kontenery-ANAGcyPUVwk-unsplash

Powody, dla których kontenery pomagają chronić środowisko.

Zawsze możesz wybrać recykling w zwykłym domu. Dlaczego kontenery handlowe są bardziej ekologiczną opcją w porównaniu do domów budowanych tradycyjnie? Istnieją dwa powody: 

Po pierwsze, jeśli nadal będziemy z nich korzystać, będzie mniej kontenerów do utylizacji. W ten sposób recykling staje się podstawą Twojego domu i jednocześnie centrum Twojego życia. 

Stopienie wyrzuconego kontenera transportowego zużywa co najmniej 8 000 kWh energii – całkiem sporo energii, aby stos metalu ponownie nadawał się do użytku dla ludzkości.

Jednak konwersja nie zużywa tak dużo energii jak recykling. W rzeczywistości średnia ilość energii, jaką budowniczy musi wydać na przekształcenie kontenera transportowego w gotowy dom, wynosi zaledwie 400 kWh – 7600 kWh mniej niż jakiekolwiek normalne ponowne przetwarzanie . 

W pierwszych miesiącach 2020 r., podczas pierwszych fal koronawirusa, spadła aktywność handlu morskiego. Mimo to liczba kontenerów zaczęła odrabiać straty po 27% spadku w trzecim kwartale . Firmy będą potrzebowały więcej kontenerów towarowych, jeśli dane rynkowe poprawią się.

Ponadto ponowne wykorzystanie kontenerów towarowych rozwiązuje problem zasobów . Zamiast odkładać stary pojemnik na bok do ewentualnej utylizacji, przekształcenie go w dom oznacza ponowne wykorzystanie materiału, który i tak został już wykorzystany. 

Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania nowych materiałów budowlanych, aby zbudować dom od podstaw. Zmniejsza się ilość odpadów związanych z kontenerami towarowymi. Oczekuje się, że do 2025 roku ilość odpadów budowlanych podwoi się do 2,2 miliarda ton . Jednak dom kontenerowy jest dobrą alternatywą, aby upewnić się, że nie przyczyniasz się do takiej ilości odpadów.

Ponieważ do dalszej eksploatacji kontenera towarowego nie potrzeba prawie żadnej energii ani materiałów budowlanych, takich jak cement czy cegły, większość międzynarodowych organizacji ekologicznych klasyfikuje go jako przyjazny dla środowiska. Przemysł cementowy jest jednym z największych producentów CO 2 .

Sposoby na uczynienie domu z kontenera jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska

Zrównoważony rozwój nie kończy się tylko na domu i nieruchomości. Istnieje wiele innych sposobów na uczynienie domu bardziej zrównoważonym. Dotyczy to również sytuacji, gdy dom został zbudowany z ponownie użytych kontenerów transportowych. 

Na przykład możesz również zmodyfikować ten typ domu, aby był bardziej zrównoważony. Możesz także zainstalować inne rzeczy w swoim domu kontenerowym, które Twoim zdaniem mogą być przydatne. 

Możesz mieć zainstalowany system kompostowania odpadów, panele słoneczne lub najnowocześniejszą elektronikę. Ten typ domu może również zmniejszyć drastyczny wpływ na środowisko. Ponadto, chociaż masz miejsce o stałym rozmiarze i sztywnej strukturze, nie jesteś w żaden sposób ograniczony. 

Po drugie, domy kontenerowe wymagają mniej energii do funkcjonowania. Mniejsza powierzchnia oznacza mniejsze zapotrzebowanie na energię podczas prowadzenia domu. Zakłada to, że odpowiednio korzystasz z energii elektrycznej i robisz wszystko, aby jej nie marnować. 

Inwestycja w dobrą izolację będzie miała bezpośredni wpływ na rachunki za prąd. Możesz zoptymalizować koszty ogrzewania i chłodzenia związane z codziennym życiem w domku.

Gdy zasób jest dostępny, taki jak kontenery biurowe, i nadal jest używany, jego okres użytkowania wzrasta. Ponieważ pojemniki są trwałe, przetworzenie metalu w inny surowiec wymaga dużo energii, czasu i wysiłku. Kontener może być już używany w obecnym stanie, po pewnych koniecznych renowacjach i zmianach. 

Producent kontenerów oferuje gotowe do zamieszkania domy, które są gotowe, aby stać się Twoją strefą komfortu, gdy tylko zostaną dostarczone. Ktokolwiek mówi, że znalezienie wygodnego domu zajmuje miesiące, jest w błędzie. Przywieziemy Ci mały domek i wszystko, co musisz zrobić sam, to poczekać, aż Ci go dostarczymy.