kosiarki spalinowe Stihl

Jak zadbać o swój trawnik?

Bujny, zielony trawnik to marzenie wielu ogrodników. A do tego potrzebna jest dobra kosiarka.

W rzeczywistości trawnik jest często największym obszarem ogrodu. Tak więc posiadanie wysokiej jakości kosiarki, która będzie pasować do trawy i wielkości ogrodu, ma kluczowe znaczenie. W rzeczywistości myślę, że jest to najważniejsze narzędzie ogrodnicze, jakie możesz posiadać.

Ale zakup kosiarki do trawy Stihl może wydawać się przytłaczający. Jest tak wiele różnych rodzajów, a żargon jest mylący. Często modele stają się droższe, ale dodane dodatki są trudne do zidentyfikowania.

Przygotowałem więc przewodnik po zakupie kosiarki. Jest całkowicie niezależny i obiektywny. Nie recenzuję ani nie rekomenduję konkretnych modeli lub marek ani nie próbuję niczego Ci sprzedać.

Przewodnik dla kupujących ma na celu po prostu objaśnienie różnych funkcji i pokazanie, który typ kosiarki jest najlepszy dla różnych rozmiarów ogrodów, stylów i wymagań dotyczących mocy.

Jakie są typy kosiarek?

CYLINDER

Kosiarki cylindryczne mają cylindryczne ostrza, które obracają się pionowo z przodu kosiarki. Tną na stałym ostrzu na dole. Cylinder powinien mieć wiele ostrzy – najlepiej trzy lub więcej. Kosiarki bębnowe najlepiej nadają się do płaskich trawników, które mają być krótkie i dobrze utrzymane. Mogą to być kosiarki elektryczne, spalinowe oraz pchane. Zwróćcie szczególną uwagę na kosiarki spalinowe Stihl – mają najbardziej sprawdzony sposób działania.

Kosiarka ręczna

OBROTOWA

Kosiarki rotacyjne mają pojedyncze ostrze, które obraca się poziomo pod kosiarką, podobnie jak śmigła samolotu.

Kosiarki rotacyjne są najbardziej wszechstronnym typem i poradzą sobie z większością rodzajów trawy. Są lepsze niż kosiarki bębnowe w cięciu dłuższej i bardziej szorstkiej trawy.

Kosiarka rotacyjna może być zasilana prądem sieciowym, akumulatorem lub silnikiem benzynowym.

kosiarki spalinowe Stihl

UNOSZĄCE SIĘ

Kosiarki podwieszane unoszą się nad ziemią, dzięki czemu są łatwiejsze do pchania i doskonale radzą sobie z koszeniem nierównych powierzchni. Są dobrym wyborem do trawników o nietypowych kształtach i są tańsze niż inne typy.

Jednak kosiarki podwieszane nie zawsze nadają się do większych ogrodów. Zwykle są zasilane elektrycznie i mają obrotowe ostrza.

OPCJE ZASILANIA KOSIARKI

kosiarka-trawa-skoszona-trawnik-maszyna-ogrodnictwo-prace

KOSIARKI ELEKTRYCZNE

Większość kosiarek do trawy jest zasilana z sieci elektrycznej. To najlepszy wybór do małych i średnich ogrodów. Kosiarki są mniejsze, tańsze w zakupie i łatwe w przechowywaniu.

Przed zakupem sprawdź, czy kabel pozwoli ci skosić cały ogród.

Za kosiarkę elektryczną należy zapłacić od 100 do 200 funtów. Kosiarki podwieszane są tańsze, zaczynając od około 50 funtów.

KOSIARKI BEZPRZEWODOWE

Bezprzewodowe kosiarki akumulatorowe Stihl to bezproblemowa kosiarka ogrodowa. Mają wszystkie zalety kosiarek elektrycznych, ale nie musisz martwić się o kabel.

Jednak mogą być droższe niż modele z zasilaniem sieciowym ze względu na akumulator. Nowoczesne akumulatory litowo-jonowe są lżejsze i działają znacznie dłużej niż tradycyjne wersje niklowo-kadmowe, ale są droższe.

Za kosiarkę akumulatorową należy zapłacić od 300 do 500 funtów.