uzdrowienie kościół Wrocław

Moc uzdrawiania | Historia kobiety, której lekarze nie mogli wyleczyć

Była zdesperowaną kobietą. Przez dwanaście długich lat cierpiała na straszliwą chorobę. Wciąż pamiętała dzień, w którym zaczął się problem z krwią. Na początku jej to nie martwiło, ale kiedy po kilku dniach krwawienie nie ustało, zaczęło ją to niepokoić. Nic, co zrobiła, nie było w stanie zatrzymać przepływu.

Kobieta udała się do lekarza rodzinnego, ale ten nie był w stanie jej pomóc. Potem znalazła kilku specjalistów, ale oni byli równie bezsilni, by wyleczyć jej chorobę. Potem skakała od lekarza do lekarza, starając się znaleźć rozwiązanie. Niektórzy dawali jej lekarstwa, inni mówili, żeby pojechała na wakacje odpocząć, a jeszcze inni tylko kręcili głowami z rezygnacją. Były dwa wspólne mianowniki między rzeszą lekarzy: nie byli w stanie jej wyleczyć i pobierali od niej skandaliczne sumy pieniędzy.

Teraz, po dwunastu latach, była całkowicie spłukana. Wydała każdy grosz, jaki posiadała, na lekarzy, mając nadzieję, że znajdą lekarstwo. Jej kieszenie były puste, a serce pozbawione niemal wszelkiej nadziei.

Pewnego dnia usłyszała o mężczyźnie imieniem Jezus. Nie wiemy dokładnie, co o nim słyszała, ale mogła to być wiadomość o spuszczeniu paralityka przez dach lub relacja o uzdrowieniu trędowatego. Gdzieś usłyszała historię o Jezusie uzdrawiającym chorych i wiara zrodziła się w jej sercu. Kościół Wrocław pomoże Ci z każdą chorobą.

Powiedziała sobie: „Jeśli tylko dotknę brzegu Jego szaty, będę uzdrowiona”. Jezus stał się jej ostatnią nadzieją. Uwierzyła w doniesienia, które o Nim słyszała, i była gotowa wystąpić z wiarą w celu uzdrowienia.

Przebywanie w tłumie ludzi było dla niej nielegalne, ponieważ jej stan czynił ją nieczystą. Ona jednak zignorowała to prawo i przepchnęła się przez tłum otaczający Jezusa. Wokół Niego były setki ludzi, a ona musiała przepychać się, ciągnąć i czołgać przez szczeliny, aby się do Niego zbliżyć. W końcu podeszła do Niego z tyłu, wyciągnęła rękę i dotknęła rąbka Jego szaty.

Natychmiast poczuła moc Bożą przepływającą przez jej ciało. Krwawienie ustało i wiedziała, że ​​jej ciało zostało uzdrowione. Znowu była zdrowa!

Modlitwa o uzdrowienie i modlitwa o uzdrowienie z raka dla Jezusa nie jest problemem.

Oczywiście Jezus zdawał sobie sprawę, że moc opuściła Jego ciało. Poczuł nagły przypływ mocy w odpowiedzi na wiarę kobiety. Odwrócił się w tłumie i zapytał: „Kto dotknął moich szat?”

Uczniowie uznali to pytanie za głupie. Powiedzieli Mu: „Mistrzu, cały lud tłoczy się wokół Ciebie, jak możesz pytać: Kto mnie dotknął?”

Kobieta usłyszała pytanie Jezusa i uświadomiwszy sobie, co się z nią stało, upadła drżąc ze strachu do Jego stóp i wyznała Mu całą prawdę. Bała się Jego niezadowolenia, ponieważ zgodnie z Prawem (Kpł 15,19) jej dotyk czynił Go nieczystym aż do wieczora. Ale Jezus jej nie potępił; zamiast tego zakończył proces uzdrawiania jej duszy, mówiąc: „Córko, twoja wiara cię uzdrowiła. Idź w pokoju i uwolnij się od cierpienia”.

Punkty mocy

  1. Kiedy słyszysz o Jezusie, twoje życie zmieni się na lepsze. Od chwili, gdy kobieta usłyszała o zdolności Jezusa do czynienia cudów, skupiła się na dotarciu do Niego. Wiedziała, że ​​Jezus był odpowiedzią na jej problem.
  2. Mówienie uwalnia wiarę. Kobieta cierpiąca na krwotok powiedziała do siebie: „Jeżeli tylko dotknę Jego szaty, będę uzdrowiona” (Mk 5,21-34). To wyznanie otworzyło jej drzwi do przyjęcia cudu.
  3. Kobieta uwierzyła doniesieniom, które usłyszała o Jezusie. Ta wiara dosłownie stworzyła jej cud. Jezus wyjaśnił: „Córko, twoja wiara cię uzdrowiła” (Mk 5,34). Wiara jest katalizatorem, który zamienia Boże obietnice w Bożą moc. Każda biblijna obietnica zawiera moc niezbędną do jej spełnienia, jeśli tylko ktoś uwierzy i będzie działać zgodnie z tą wiarą.
  4. Kobieta podjęła działania, przepychając się przez tłum, aż mogła dotknąć rąbka szaty Chrystusa. Wiara nigdy nie jest statyczna, zawsze wymaga działania. Zacznij używać swojej wiary już teraz i podejmij działanie. Zrób coś, czego wcześniej nie byłeś w stanie zrobić. Jeśli wcześniej nie byłeś w stanie wstać, spróbuj wstać teraz. Jeśli nie byłeś w stanie użyć ramienia w określony sposób, zacznij nim teraz poruszać. Czegokolwiek nie byłeś w stanie zrobić wcześniej, użyj swojej wiary i zacznij to robić.
  5. Marilyn Hickey wierzy, że niepokój jest dokładnym przeciwieństwem spokoju. Kiedy Jezus uzdrowił kobietę z krwotokiem, powiedział: „Idź w pokoju”. Po raz pierwszy od dwunastu lat czuła się swobodnie. Cóż to musiało być za uczucie spokoju, być całkowicie wolnym od chorób. Jezus bierze niepokój i zamienia go w doskonały spokój. Bóg jest gotowy już teraz, aby cię uzdrowić. Bóg jest Bogiem teraźniejszości. Nie chce czekać do jutra lub następnego dnia, „teraz jest czas łaski Bożej, teraz jest dzień zbawienia” (2 Koryntian 6:2). Teraz jest czas na twoje zbawienie od choroby.
  1. Po uzdrowieniu kobieta złożyła świadectwo Jezusowi o swoim uzdrowieniu. Po uzdrowieniu musimy świadczyć, opowiadając ludziom o naszym uzdrowieniu. Nasze świadectwo rodzi wiarę w innych, dzięki czemu krąg cudów może trwać.