apple-g1ab16fa77_1280

Jedzenie, które może poprawić wzrok.

Jeśli jest jedna rzecz, z którą prawie wszyscy na świecie mogą się zgodzić, to jest to nasza miłość do jedzenia. Uwielbiamy rozpieszczać nasze kubki smakowe, zajadając się różnymi przysmakami. Niezależnie od tego, czy kąsek jest słodki, słony, kwaśny, czy też mieszanka wszystkich, wielu z nas decyduje, co jeść na podstawie samego smaku (lub naszego nastroju). Istnieje jednak kilka rodzajów żywności, które nie tylko smakują wyśmienicie, ale także mogą poprawić wzrok.

Mówi się, że składniki odżywcze luteina i zeaksantyna mają dodatkowe korzyści w postaci zmniejszenia ryzyka chorób oczu. Z drugiej strony pokarmy bogate w witaminy C i E, a także cynk, kwasy tłuszczowe omega-3, cynk i beta-karoten są również popularnymi opcjami naturalnej poprawy wzroku. Przeczytaj poniżej o tych przywracających wzrok kąskach.

  • Liściaste warzywa – Nigdy nie możesz się pomylić z korzyściami zdrowotnymi oferowanymi przez warzywa liściaste. Są bogate w witaminy i składniki odżywcze, takie jak luteina, zeaksantyna i beta-karoten. Następnym razem, gdy będziesz miał ochotę na warzywa poprawiające wzrok, zjedz jarmuż, szpinak, brokuły, groszek i awokado. Wszystkie one czynią również cuda dla ogólnego stanu zdrowia.
  • Ryby – co mają ze sobą wspólnego makrela, łosoś, sardynki i tuńczyk? Cóż, poza tym, że są rybami, są również bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Ryby te mogą chronić twój wzrok przed kilkoma problemami z oczami, takimi jak zaćma i suchość oczu. W razie potrzeby lub jeśli chcesz uzyskać więcej kwasów tłuszczowych omega-3, możesz również przyjmować suplementy oleju rybiego.
  • Jajka – Jajka są bardzo popularne na śniadanie, ponieważ są wypełnione białkiem i innymi witaminami oraz składnikami odżywczymi. Oto dobra wiadomość: jajka są również bogate w luteinę, a także witaminy A, E i kwasy tłuszczowe omega-3. Więc następnym razem, gdy będziesz miał ochotę na kolejne jajko lub dwa, nie musisz czuć się tak winny. Pamiętaj, wyświadczasz przysługę swoim oczom; jesz jajka, aby poprawić wzrok.
  • Cytrusowe jedzenie – Nie ma możliwości, żebyś nie słyszał o cudach witaminy C. Oprócz poprawy ogólnego stanu zdrowia, witamina C może również zapobiegać zaćmie i zwyrodnieniu plamki żółtej. Wspaniałą rzeczą w witaminie C jest to, że występuje ona obficie zarówno w przyrodzie, jak iw supermarkecie. Pomarańcze, cytryny, grejpfruty i jagody to tylko niektóre z owoców cytrusowych, które możesz chrupać.
  • Więcej owoców i warzyw – Marchewki, papryki, dynie i kantalupy są bardzo popularne wśród osób, które chcą poprawić swój wzrok. Jak to? Te owoce i warzywa zawierają ogromne ilości witamin A i C, a także karotenoidów, które uważa się za skuteczne w ochronie wzroku.

Oprócz spożywania mnóstwa tych produktów poprawiających wzrok, należy również pamiętać o zbilansowanej diecie. Zbilansowana dieta bogata w białko, węglowodany oraz wszystkie odpowiednie składniki odżywcze i minerały to niezawodny sposób na poprawę zdrowia, a jednocześnie zapewnienie wystarczającej ilości energii na cały dzień. Widzisz, zdrowe odżywianie niekoniecznie musi oznaczać nudę; Musisz tylko wiedzieć, co wkładasz do swojego organizmu i maksymalizować witaminy i składniki odżywcze, które otrzymujesz ze swoich składników. Jeśli masz wątpliwości, co do jakości wzroku Twoich oczu, skontaktuj się z Optyk Lublin.