tools-gc7107522f_1280

Jak zorganizować swój pokój z narzędziami?

Bezpiecznie

Warsztat to pomieszczenie zagrożone: załóż zamek na drzwiach, aby ograniczyć dostęp. Przechowuj swoje narzędzia wysoko i zamknij materiały w pudełkach . Twoja instalacja elektryczna musi być zgodna ze standardami i uziemiona.

Pomnóż wodoodporne gwoździarki na powierzchni roboczej i dla maszyn na miejscu.

Ogranicz przedłużacze, które wiją się po ziemi i faworyzuj szpule. Nie zapomnij umieścić gaśnicy. Lepiej zapobiegać niż leczyć !

Wyciszona praca

Narzędzia i maszyny robią dużo hałasu. Aby temu zaradzić, zacznij od wymiany uszczelek w drzwiach i oknach . Jeśli twój dom sąsiaduje z warsztatem, wzmocnij jego izolację akustyczną. Jeśli hałas jest naprawdę uciążliwy, należy rozważyć izolację akustyczną box-in-box, ponieważ dźwięki i wibracje są łatwo przenoszone z jednego pomieszczenia do drugiego.

W międzyczasie oderwij urządzenia od podłogi lub ściany, umieszczając je na podkładkach antywibracyjnych lub podkładkach z twardej gumy . Docenisz różnicę.

Zawsze zdrowe powietrze

Substancje chemiczne, pył… Warsztat musi być dobrze wentylowany . Cel: odświeżenie powietrza i wyeliminowanie zanieczyszczeń emitowanych podczas majsterkowania. Zaleca się również wytwarzanie prądu powietrza podczas obróbki, w szczególności drewna. Wloty powietrza należy przewidzieć w dolnej części stolarki, a wyloty w górnej części pomieszczenia, na przeciwległej ścianie, aby dobrze wywietrzyć przestrzeń.

W komplecie z ekstraktorem o zmiennym przepływie. Inne niezbędne wyposażenie: odkurzacz do wiórów, aby oczyścić drogę.

Narzędzia montażowe

  • Wkrętaki : minimalny zestaw powinien składać się z trzech płaskich wkrętaków (cienki, średni i duży) i dwóch krzyżaków (mały i mocny) lub dwóch płaskich wkrętaków (mały i duży) i jednego z wymiennym grotem wraz z grotami dla wgłębień Phillips i Torx.
  • Pędzel do kleju to pędzel płaski, najlepiej z naturalnym włosiem i metalową skuwką.
  • Sztyfciarki wraz z zestawem dysz poza swoim naturalnym zastosowaniem spełnia wiele funkcji: odkręcanie śruby, zdzieranie farby, ułatwianie gięcia profilu itp.
  •  Za pomocą szczypiec do nitowania można wykonać wiele połączeń elementów wykonanych z różnych materiałów (np. drewno na metalu).