jak dbac o szambo

Jak zapewnić płynne działanie szamba?

Jeśli Twój dom nie jest podłączony do miejskiej sieci kanalizacyjnej, prawdopodobnie masz własne szambo. Ponieważ wszystko, co wypływa z twojego domu, trafia do szamba, zapewnienie jego płynnego działania jest niezwykle ważne! Oto kilka wskazówek, które zapewnią, że szambo będzie działać zgodnie z przeznaczeniem!

Utrzymuj pompowanie szamba!

Zgodnie z ogólną zasadą szambo należy wypompowywać co 3 do 5 lat, aby szumowiny i szlam były regularnie usuwane. Jeśli zignorujesz regularną konserwację szamba betonowe, możesz skończyć z katastrofalną awarią, która spowoduje wymianę całego systemu, co może kosztować dużo pieniędzy.

Nie wylewaj szkodliwych chemikaliów

Twój szambo ma wiele rodzajów bakterii i drobnoustrojów, które rozkładają odpady stałe, które tam trafiają! Bez tych bakterii odpady te trafiłyby do kanalizacji. Bakterie te zapewniają płynne działanie systemu septycznego, więc nie używaj chemikaliów, które mogą je zabić, takich jak mydło przeciwdrobnoustrojowe, środki do czyszczenia podłóg, środki do czyszczenia rur, smary i inne szkodliwe chemikalia! Spróbuj użyć organicznego mydła do mycia rąk!

Oczyść obszar ogólny!

Korzenie drzew są głównym powodem przedwczesnej awarii systemu septycznego. Korzenie drzew mogą przenikać przez ściany szamba i powodować wyciek nieoczyszczonych ścieków do gleby, co może powodować różnego rodzaju problemy. Zasadniczo po prostu nie sadź żadnych drzew w pobliżu szamba, a jeśli zobaczysz, że rośnie, natychmiast je wytnij!

Unikaj dodatków

Istnieje wiele rodzajów dodatków chemicznych i organicznych, które twierdzą, że mogą usuwać szumowiny i szlam bez konieczności pompowania szamba, lub dodatków, które twierdzą, że odmładzają bakterie w szambie. Jako eksperci w systemach septycznych możemy śmiało powiedzieć, że te dodatki prawie zawsze wyrządzają więcej szkody niż pożytku i należy ich unikać za wszelką cenę!

Systemy septyczne są trudne do nadużycia i bardzo odporne, ale to nie znaczy, że nie trzeba się nimi opiekować. Aby systemy septyczne działały tak długo, jak to możliwe, należy je okresowo czyścić. Nie czekaj, aż będzie za późno, zadzwoń do Szamba betonowe, aby odpompować szambo już dziś!