nadine-primeau-Juvw-a-RvvI-unsplash

Jak uzyskać płaski brzuch?

1. Zmień swoją dietę

Tysiące diet, które twierdzą, że są świętym Graalem utraty wagi, są przed nami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Niektóre są oparte na dowodach, a niektóre są wręcz śmieszne – a kilka to jawne kłamstwa. Bomba Prawdy: Żadna dieta nie jest odpowiednia dla każdej kobiety, ponieważ fizycznie nie jesteśmy tacy sami.

Świetne mięśnie brzucha robi się w kuchni, a nie na siłowni.

Spożywanie diety, która koncentruje się na chudym białku, pomoże Ci schudnąć i pozbyć się tłuszczu z brzucha. Spróbuj wyeliminować śmieciowe jedzenie i smażone jedzenie, zmniejsz lub wyeliminuj cukier i ogranicz spożycie rafinowanych węglowodanów. Skoncentruj się na jedzeniu większej ilości posiłków zawierających białko z kurczaka, ryb i indyka oraz podawaj je z warzywami gotowanymi na parze lub pieczonymi.

2. Jedz więcej białka

Białko to potężne makro do utraty wagi! Zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm i może pomóc Ci zjeść do 400 mniej kalorii dziennie. Dieta 1500 kcal  jest dużo łatwiejsza do zbilansowania niż dieta 1000 kcal. To badanie pokazuje, że ludzie, którzy jedzą więcej wysokiej jakości białka, mają mniej tłuszczu z brzucha.

Dobrym źródłem białka są całe jajka, brokuły, łosoś, krewetki, pierś z kurczaka , migdały i grecki jogurt. Jeśli jesteś podobny do mnie i jesteś w ruchu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, spróbuj napoju zawierającego białko, takiego jak Shake .

3. Nie pij kalorii

Napoje gazowane, soki, napoje energetyczne i mieszanki kaw są pełne pustych kalorii i cukru.

Średnia puszka napoju gazowanego o pojemności 12 uncji zawiera 150 kalorii. Picie jednej puszki dziennie dodaje 130 000 kalorii rocznie lub 15 funtów tłuszczu za jedną puszkę dziennie.

Twoje ciało nie rejestruje płynnych kalorii, takich jak jedzenie, więc spożywasz więcej kalorii i przybierasz na wadze, kiedy pijesz napoje słodzone cukrem.

4. Przestań pić (alkohol)

Picie napojów alkoholowych – zwłaszcza piwa – wiąże się ze wzrostem tkanki tłuszczowej na brzuchu. Piwo jest również znane jako płynny chleb, ponieważ zawiera obłędną ilość węglowodanów! I nie tylko piwa należy unikać.

Rzecz w tym, że kiedy jesteś hardkorem i dążysz do płaskiego brzucha, picie jakiegokolwiek piwa, koktajlu lub spirytusu to zły pomysł.

Twoje ciało postrzega alkohol i piwo jako toksynę. W momencie, gdy napój alkoholowy dostanie się do twojego organizmu, wątroba natychmiast przestanie spalać tłuszcz, aby metabolizować alkohol – co spowalnia utratę wagi!

Pij wodę!

Utrzymywanie nawodnienia utrzymuje poziom energii, a wypicie szklanki H2O przed posiłkami zmniejszy liczbę spożywanych kalorii!

5. Gotuj w domu

Gotowanie w domu to pożywny sposób kontrolowania porcji i składników w jedzeniu. Ponadto badania pokazują, że ludzie, którzy gotują w domu, spożywają o 140 kalorii mniej niż ci, którzy jedzą poza domem.

6. Jedz przy stole

Czy kiedykolwiek usiadłeś, aby obejrzeć Netflix i następną rzeczą, o której wiesz, że zjadłeś całą rodzinną torbę chipsów? Zdarza się. Kiedy koncentrujemy się na telewizorze, a nie na tym, co wchodzi do ust, wszyscy mamy tendencję do przejadania się i przegapiania sygnałów wysyłanych przez nasze ciało, gdy jest pełne — jedzenia przy stole otoczonym przez bliskich, czyli ludzi, którzy pociągają cię do odpowiedzialności?

7. Bądź aktywny

Spaceruj. Biegaj. Uprawiaj jogę. Pilates. Hip-hopowe kardio. Zejdź na dół z hula-hoop! Poruszaj się przez co najmniej 25 minut 5 razy w tygodniu. Możesz skorzystać z popularnej diety: dieta na płaski brzuch, która pomoże ci w tych wszystkich czynnościach wymienionych powyżej.