pexels-lisa-fotios-1909014

Jak czyścić i konserwować dywaniki podłogowe.

Prosta odpowiedź jest taka, że ​​czyścisz je tak samo, jak inne maty z logo, ale poniżej znajdziesz więcej informacji o tym, jak prawidłowo czyścić i konserwować maty podłogowe, szczególnie…

Suche maty

Jeśli mata jest sucha, należy ją najpierw wytrząsnąć, a następnie odkurzyć odkurzaczem komercyjnym lub przemysłowym, który ma znacznie większą moc niż odkurzacz mieszkaniowy. (Zawsze zamykaj oczy, kiedy wytrząsasz maty, aby nie dostał się do nich żaden brud ani kurz.)

Używane suche maty należy wytrząsnąć i odkurzyć przynajmniej raz dziennie. Jeśli maty bardzo się brudzą od dużego ruchu, wytrząśnij je i odkurzaj częściej niż raz dziennie.

mokre maty

Mokre wycieraczki lub suche, które wymagają dokładniejszego czyszczenia, należy spłukać wodą. Jeśli to możliwe, lekko pochyl matę i użyj silnego strumienia (nie myjki wysokociśnieniowej), aby przepłukać je od jednego końca do drugiego.

Prawdopodobnie nie jest to konieczne, ale możesz również użyć szamponu, gdy je spłukujesz, i możesz je wyczyścić parą. Następnie rozłóż je płasko do wyschnięcia.

Utrzymuj swoje maty w czystości

Czyste maty zawsze będą działać lepiej niż brudne. Pamiętaj więc, aby regularnie czyścić swoje maty i mieć ich wystarczająco dużo, abyś mógł zamienić brudne, wymagające uwagi, na czyste.

Maty wysychają przez kilka godzin, więc potrzebujesz innej maty, aby ją zastąpić, podczas gdy pierwsza mata wysycha.

Wycieraczki aluminiowe to łatwy i niedrogi sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w każdej przestrzeni. Maty zwiększają przyczepność, zapobiegają wnikaniu brudu i wody w przestrzeń