szamba szamba betonowe

Czy nadszedł czas, aby pompować szambo?

Jednym z kluczowych sposobów utrzymania prawidłowego działania szamba jest regularna konserwacja. W przypadku większości właścicieli domów z systemami septycznymi niewiele trzeba robić co miesiąc, aby upewnić się, że ich ścieki są prawidłowo usuwane. Jednak do utrzymania funkcjonowania systemu konieczne jest dokładne pompowanie i kontrola; ale jak często należy to wykonywać?

Harmonogram pompowania szamba

Nie ma określonej ilości czasu, jaki powinien upłynąć między usługami pompowania szamba . W przypadku większości domów będzie to zależeć od kilku różnych czynników. Obejmują one:

  • Jak duży jest zbiornik? Szamba betonowe są dobierane w zależności od domu, co może mieć wpływ na to, jak często zbiornik będzie musiał być opróżniany. Jeśli masz mały dom, prawdopodobnie masz mniejszy zbiornik, który może wymagać częstszego pompowania.
  • Ile osób korzysta z szamba? Jeśli masz duży dom, w którym mieszkają tylko dwie lub trzy osoby, sprzątanie może być potrzebne tylko raz na kilka lat. Jednak mały dom, w którym mieszka wiele osób, może wymagać częstszego odciągania.
  • Ilość produkowanych odpadów. Wszystko, co trafia do kanalizacji, musi zostać przetworzone przez szambo. Jeśli prowadzisz firmę domową, która wymaga korzystania z hydrauliki, możesz wymagać częstszego planowania pompowania.

Problem z konserwacją szamba polega na tym, że ustalenie, jak pełny jest zbiornik, może być niemożliwe, chyba że masz kontrolę. Jeśli twój system działa wydajnie, odpady stałe są rozkładane i pompowanie nie jest często potrzebne. Jednak im więcej żywności, papieru i odpadów stałych trafia do kanalizacji, tym bardziej prawdopodobne jest, że konieczne będzie częstsze odpompowywanie.

W większości przypadków pompowanie i sprawdzanie systemu septycznego co trzy lata powinno być skuteczne. Nawet jeśli zbiornik nie jest pełny, może to zapobiec przepełnieniu zbiornika i zapewnić prawidłowe działanie wszystkich elementów.